Dziś imieniny:
Blazeja Saturnina

Listopad 2o21... Rok szkolny 2o21/22...

Spotkanie z europarlamentarzystą dr Janem Olbrychtem
"Unia żyje SMART'em" to temat spotkania, które odbyło się 18 marca 2011 r. w Górnośląskiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości w Chorzowie. Spotkanie otworzył rektor prof. zw. dr hab. Andrzej Klasik, a znaczenie SMART-u w Unii Europejskiej oraz strategię 2020 omówił poseł do Parlamentu Europejskiego dr Jan Olbrycht.
Uczestnikami byli uczniowie klasy czwartej technikum ekonomicznego i handlowego.

V Śląski Miesiąc Kreatywności w GWSP w Chorzowie- marzec 2011 ZST-E zwycięzcą gry strategicznej
Intencją gry strategicznej, „Jak inwestować na giełdzie?”, było zaprezentowanie jej uczestnikom podstaw inwestowania na rynku kapitałowym, możliwości pomnażania kapitału i maksymalizacji dochodu. Uczestnicy zapoznali się z elementarnymi zasadami funkcjonowania rynku kapitałowego, również w praktyce przećwiczyli podstawy analizy spółek pod kątem ich atrakcyjności dla gracza na giełdzie. Dodatkowo w oparciu o wybrane spółki uczestnicy zastosowali wybrane techniki budowy portfeli papierów wartościowych.
Szczególnie emocjonujący był moment, w którym uczestnicy w zespołach dobierali do portfeli akcje, które według poznanych metod mają przynieść najwyższe stopy zwrotu. Po pierwszym etapie gry strategicznej, jej uczestnicy śledzili wyniki notowań spółek, które dobrali do swoich portfeli.
W II etapie prowadzący dr B. Jabłoński podsumował wyniki portfeli zespołów ze wskazaniem ich właściwości w obrębie zyskowności oraz ryzyka, dokonał analizy notowań poszczególnych spółek wytypowanych przez uczestników gry. Kryterium decyzyjnym przy wyborze najlepszego zespołu był osiągnięty zysk portfela pomiędzy etapem I a etapem II. Finał gry strategicznej okazał się sukcesem dla jednego z zespołów naszej szkoły w składzie: Mateusz Rurański oraz Marzena Muskała, Drugi zespół, którego liderem był Adam Sosna oraz Estera Macińska i Marlena Mrusek zajął 3 miejsce.
W grze brały udział zespoły szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego.
Gratulujemy sukcesu oraz trafnych decyzji w inwestowaniu na giełdzie.
Zobacz otrzymane certyfikatyIII Młodzieżowe Forum Przedsiębiorczości w GWSP w Chorzowie

21 października 2010 r. grupa młodzieży naszej szkoły uczestniczyła w III Młodzieżowym Forum Przedsiębiorczości w Górnośląskiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości w Chorzowie. Forum Przedsiębiorczości skierowane jest do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych województwa, która chętnie podejmuje się organizowania różnorodnych przedsięwzięć. Impreza była współfinansowana ze środków budżetu województwa śląskiego. Hasło trzeciej edycji brzmiało „ZORGANIZUJ SIĘ KULTURALNIE”.
Uczestników powitał rektor uczelni prof. zw. dr hab. Andrzej Klasik. Wykład wprowadzający poprowadził muzyk, założyciel zespołu Muariolanza, dziennikarz Marcin Babko. Temat wykładu to „Wielka kultura na własnym podwórku”.
Następnie młodzież aktywnie uczestniczyła w warsztacie prowadzonym przez pana Marcina Budzińskiego „Jak zorganizować imprezę kulturalną”, podczas którego wykazała się kreatywnością prezentując nieszablonowe pomysły.
Młodzież naszej szkoły przygotowała stoisko z własnymi wypiekami, które cieszyło się ogromnym powodzeniem.
Zapraszamy do obejrzenia galerii.II Warsztaty kreatywnego myślenia
"Oswajanie marzeń"

18 lutego 2009 r. 40 uczniów klas 3 i 4 technikum uczestniczyło w warsztatach kreatywnego myślenia "Oswajanie marzeń" zorganizowanych przez Górnośląską Wyższą Szkołę Przedsiębiorczości w Chorzowie. Warsztaty prowadzili: asystent rektora Pan mgr Marcin Budziński oraz Pan Arkadiusz Wawreczko z wykorzystaniem metody moderacji wizualnej. Uczniowie pod opieką mgr Krystyny Dziuk i mgr Justyny Urbańskiej aktywnie uczestniczyli w warsztatach prezentując pomysły na prowadzenie własnej firmy.

I i II etap VI Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Przedsiębiorczości - grudzień 2008; luty 2009
Czworo uczniów naszej szkoły wzięło udział w eliminacjach szkolnych do VI Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Przedsiębiorczości. Dwie uczennice z kl. 2h Monika Janowska i Barbara Pietryga zakwalifikowały się do 2 etapu, który odbył się w siedzibie GWSP w Chorzowie 16 lutego 2009r.

I Śląskie Młodzieżowe Forum Przedsiębiorczości - listopad 2008 r.

Celem Forum było promowanie postawy przedsiębiorczej wśród śląskiej młodzieży oraz zachęcanie młodych ludzi do podejmowania różnorodnych inicjatyw przedsiębiorczych, które przyczynią się do lepszego startu w ich przyszłej karierze zawodowej. Uczestnictwo w szkoleniach, panelu dyskusyjnym, przygotowanie stoiska targowego ZSTE współorganizator.

"Chorzów kreatywnym miastem mariaż biznesu i kultury" - październik 2008 r.
Impreza zorganizowana pod patronatem GWSP, odbyła się w Zespole Szkół Ekonomicznych im. O.Langego w Chorzowie. Młodzież naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach z udziałem ludzi kultury i biznesu na temat "Promocja firm działających przez Internet". Po warsztatach przedstawiciele szkół uczestniczących prezentowali pomysły na Prowadzenie firmy działającej przez Internet. Pomysł naszych uczniów został wg jury reprezentowanego przez chorzowskich przedsiębiorców oceniony najwyżej. Uczniowie za I miejsce otrzymali tort. W drugiej części imprezy odbył się finał konkursu na najlepszy Biznes plan "Nowe biznesy kulturalne i rozrywkowe". Dwa zespoły naszej szkoły w składzie: 1 zespół Magdalena Janoszka, Maria Gałęziok, Dominika Kurczyk, 2 zespół Estera Macińska, Krystian Sieja, Kamil Tobor prezentowały projekt firmy Active Live i Przedszkole "Koniczynka".

I Warsztaty kreatywnego myślenia
"Od pomysłu przez projekty do innowacji" - kwiecień 2008 r.

17 kwietnia 2008 r. 40 uczniów klas maturalnych uczestniczyło w warsztatach kreatywnego myślenia "Od pomysłu przez projekty do innowacji" zorganizowanych przez Górnośląską Wyższą Szkołę Przedsiębiorczości w Chorzowie. Warsztaty prowadzili: asystent rektora Pan mgr Marcin Budziński oraz Pan Arkadiusz Wawreczko z wykorzystaniem metody moderacji wizualnej. Uczniowie pod opieką mgr inż. Marii Grzybowskiej i mgr Justyny Urbańskiej aktywnie prezentowali swoją wizję uatrakcyjnienia miasta Radzionków pracując w zespołach. Warsztaty rozwijały komunikację interaktywnego myślenia i potwierdziły, że każdy pomysł jest ważny i dobry.

Technikum nr 13 movie

Rekrutacja 2021Projekt LdV. Projekt POKL
ldv_logo

getup_logo


bipmoodlelogo

Sponsorzy

 Sponsorzy stanowisk egzaminacyjnych
Elektryk 22-zm

Please publish modules in offcanvas position.